INFORMACJA O PRZEBIEGU VIII IGRZYSK SPORTOWYCH
„OLIMPIJSKI SMAK ZWYCIĘSTWA” 2013r.
W MEDYCZNYM STUDIUM ZAWODOWYM W CHEŁMIE
Medyczne Studium Zawodowe im. Władysławy Szoc w Chełmie już po raz ósmy było organizatorem Igrzysk Sportowych „Olimpijski Smak Zwycięstwa” dla osób niepełnosprawnych powyżej 16 roku życia – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej z Chełma i regionu.
Patronat honorowy nad Igrzyskami objął Pan Krzysztof Hetman Marszałek Województwa Lubelskiego.
Igrzyska zorganizowane przez młodzież i
pracowników Studium Medycznego odbyły się w dniu 27 maja 2013 r. (poniedziałek)
w godz. 1000 – 1400 w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie
(z powodu niekorzystnych warunków pogodowych przeniesiono je z obiektów
sportowych szkoły).
W bieżącym roku do rywalizacji sportowych zgłosiło się ponad 350 uczestników z
22 ośrodków. Z miasta Chełm wzięło udział 112 uczestników wraz z 35 opiekunami
z 5 ośrodków.
Ceremonię otwarcia rozpoczęła defilada wszystkich uczestników Igrzysk, której towarzyszyła Chełmska Orkiestra Dęta pod kierunkiem Pana Kapelmistrza Mariana Kłysza. W imieniu niepełnosprawnych sportowców Tomasz Kamela ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chełmie odczytał Apel Igrzysk a następnie odbyło się zaprzysiężenie sędziów i zawodników.
Po oficjalnym otwarciu Igrzysk, ok.godz.1045 rozpoczęły się konkurencje indywidualne:
- jazda na wózkach na dystansie 50m (K, M),
- jazda na wózkach ze wspomaganiem na dystansie 50m (K, M),
- bieg na dystansie 50 m dla osób sprawnych ruchowo (K, M),
- bieg na dystansie 50 m dla osób z niepełnosprawnością ruchową (K, M),
- bieg na dystansie 50 m dla osób niedowidzących (K, M),
- skok w dal z rozbiegu dla osób sprawnych ruchowo (K, M),
- skok w dal z rozbiegu dla osób z niepełnosprawnością ruchową (K, M),
- rzut piłką lekarską 3 kg (K, M) ,
oraz konkurencja drużynowa:
- przeciąganie liny (K, M).
Równolegle do konkurencji sportowych odbywały się imprezy towarzyszące, warsztaty plastyczne, gry i konkursy sportowo-rekreacyjne, których uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji indywidualnych (miejsca I – III) otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. W konkurencjach drużynowych najlepsze zespoły (miejsca I – III) otrzymały puchary, medale i dyplomy. Za udział w konkurencjach indywidualnych i zespołowych wszyscy zawodnicy otrzymali także drobne upominki.
Organizatorzy zapewnili uczestnikom Igrzysk posiłek – grochówkę oraz napoje i słodycze.
Igrzyska Sportowe mogły odbyć się dzięki uprzejmości i hojności wielu sponsorów. Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim osobom, instytucjom i firmom za okazaną życzliwość i pomoc przy organizacji naszej imprezy. Dziękujemy także za patronat medialny naszym lokalnym mediom.
W tegorocznych Igrzyskach uczestniczyły zespoły z następujących ośrodków:
1. Dom Pomocy Społecznej w Chojnie Nowym Pierwszym
2. Dom Pomocy Społecznej w Kaniem
3. Dom Pomocy Społecznej w Nowinach
4. Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Krasnobrodzie
5. Społeczny Ośrodek Rehabilitacji i Edukacji „NADZIEJA” w Chełmie
6. Środowiskowy Dom Samopomocy „AKADEMIA ARTYSTYCZNA” w Lublinie
7. Środowiskowy Dom Samopomocy w Chełmie
8. Środowiskowy Dom Samopomocy w Krasnymstawie
9. Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym
10. Środowiskowy Dom Samopomocy w Sawinie
11. Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu
12. Środowiskowy Dom Samopomocy „WRZOS” w Wólce Leszczańskiej
13. Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka Pomocy Osobom Niepełnosprawnym przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie
14. Warsztat Terapii Zajęciowej przy I.S.O.N. „PROMETEUSZ” w Chełmie
15. Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu
16. Warsztat Terapii Zajęciowej w Majdanie Zahorodyńskim
17. Warsztat Terapii Zajęciowej „CORDIS” w Rejowcu Fabrycznym
18. Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach
19. Warsztaty Terapii Zajęciowej „MISERICORDIA” w Lublinie
20. Warsztaty Terapii Zajęciowej PSOUU Koło w Świdniku
21. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sawinie
22. Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1 w Chełmie
Jak co roku Igrzyska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników i przyniosły im wiele emocji i radości. Spotkały się też z bardzo pozytywną reakcją młodzieży i całej społeczności szkolnej.
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.
Wyniki VIII Igrzysk Sportowych
„Olimpijski Smak Zwycięstwa” 2013r.
Konkurencje indywidualne:
Jazda na wózkach na dystansie 50m (kobiety):
I miejsce – Kołodziej Agnieszka – Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka Pomocy Osobom Niepełnosprawnym przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie
Jazda na wózkach na dystansie 50m (mężczyźni):
I miejsce – Kornatowski Czesław – Dom Pomocy Społecznej w Nowinach
Jazda na wózkach ze wspomaganiem na dystansie 50m ( kobiety):
I miejsce – Mińkowska Anna – Środowiskowy Dom Samopomocy w Chełmie
II miejsce – Harcej Karolina – Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka Pomocy Osobom Niepełnosprawnym przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie
Jazda na wózkach ze wspomaganiem na dystansie 50m (mężczyźni):
I miejsce – Karwat Marcin – Warsztat Terapii Zajęciowej w Majdanie Zahorodyńskim
II miejsce – Ćwir Damian – Warsztat Terapii Zajęciowej „CORDIS” w Rejowcu Fabrycznym
III miejsce – Zalewa Grzegorz – Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka Pomocy
Osobom Niepełnosprawnym przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie
Bieg na dystansie 50m dla osób niedowidzących (kobiety):
I miejsce – Szmit Jadwiga – Środowiskowy Dom Samopomocy w Sawinie
II miejsce – Harańczyk Bożena – Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka Pomocy
Osobom Niepełnosprawnym przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie
Bieg na dystansie 50m dla osób niedowidzących (mężczyźni):
I miejsce – Gileta Mateusz – Warsztaty Terapii Zajęciowej PSOUU Koło w Świdniku
II miejsce – Magdziński Andrzej – Środowiskowy Dom Samopomocy „WRZOS” w Wólce Leszczańskiej
III miejsce – Kasprzak Robert – Warsztat Terapii Zajęciowej w Majdanie Zahorodyńskim
Bieg na dystansie 50 m dla osób sprawnych ruchowo (kobiety):
I miejsce – Milczarek Alicja – Warsztaty Terapii Zajęciowej „MISERICORDIA” w Lublinie
II miejsce – Błaziak Renata – Warsztat Terapii Zajęciowej w Majdanie Zahorodyńskim
III miejsce – Tarczyluk Anna – Dom Pomocy Społecznej w Kaniem
Bieg na dystansie 50 m dla osób sprawnych ruchowo (mężczyźni):
I miejsce – Dyjak Wojciech – Warsztaty Terapii Zajęciowej „MISERICORDIA” w Lublinie
II miejsce – Bamburski Mariusz – Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii św. Michała Archanioła w Zamościu
III miejsce – Kurzępa Krzysztof – Dom Pomocy Społecznej w Nowinach
Bieg na dystansie 50 m dla osób z niepełnosprawnością ruchową (kobiety):
I miejsce –Petryk Magdalena – Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Krasnobrodzie
II miejsce – Wawrzyszuk Katarzyna – Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym
III miejsce – Kanicka Ewa – Środowiskowy Dom Samopomocy „WRZOS” w Wólce Leszczańskiej
Bieg na dystansie 50 m dla osób z niepełnosprawnością ruchową (mężczyźni):
I miejsce – Zalewski Patryk – Warsztat Terapii Zajęciowej „CORDIS” w Rejowcu Fabrycznym
II miejsce – Pupeć Dariusz – Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii św. Michała Archanioła w Zamościu
III miejsce – Senkowicz Marcin – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy I.S.O.N. „PROMETEUSZ” w Chełmie
Skok w dal z rozbiegu dla osób sprawnych ruchowo (kobiety):
I miejsce – Zagraba Monika – Warsztat Terapii Zajęciowej w Majdanie Zahorodyńskim
II miejsce – Majówka Małgorzata - Środowiskowy Dom Samopomocy w Sawinie
III miejsce – Kulbacka Ewa – Środowiskowy Dom Samopomocy w Krasnymstawie
Skok w dal z rozbiegu dla osób sprawnych ruchowo (mężczyźni):
I miejsce – Tarnowski Kamil – Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym
II miejsce – Kopka Daniel – Warsztaty Terapii Zajęciowej PSOUU Koło w Świdniku
III miejsce – Jarocki Arkadiusz – Warsztat Terapii Zajęciowej przy I.S.O.N. „Prometeusz” w Chełmie
Skok w dal z rozbiegu dla osób z niepełnosprawnością ruchową (kobiety):
I miejsce – Langiewicz Marzena – Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka Pomocy Osobom Niepełnosprawnym przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie
II miejsce – Jasińska Katarzyna – Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka Pomocy
Osobom Niepełnosprawnym
przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie
Skok w dal z rozbiegu dla osób z niepełnosprawnością ruchową (mężczyźni):
I miejsce – Bogielski Sylwester – Warsztat Terapii Zajęciowej „CORDIS” w Rejowcu Fabrycznym
II miejsce – Knap Robert – Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym
Rzut piłką lekarską 3 kg (kobiety):
I miejsce – Komada Katarzyna – Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym
II miejsce – Sawicka Ewa – Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka Pomocy Osobom Niepełnosprawnym przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie
III miejsce – Prus Barbara – Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Krasnobrodzie
Rzut piłką lekarską 3 kg (mężczyźni):
I miejsce – Gawryluk Rafał – Warsztaty Terapii Zajęciowej „MISERICORDIA” w Lublinie
II miejsce – Gregorowicz Rafał – Warsztat Terapii Zajęciowej przy I.S.O.N. „PROMETEUSZ” w Chełmie
III miejsce – Dżygało Robert – Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach
Konkurencje drużynowe:
Przeciąganie liny (kobiety):
I miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Chełmie
II miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Nowinach
III miejsce – Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Krasnobrodzie
Przeciąganie liny (mężczyźni):
I miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej „MISERICORDIA” w Lublinie
II miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej PSOUU Koło w Świdniku